MÖBLER / Bord / Soffbord 6673136

nr 667 3136

Soffbord

Diplomat, Josef Frank, längd: 105, djup: 105, höjd: 48

Kondition: slitage, skador

Utrop:

2.000 kr

Såld:

6.100 kr

måndag 15 november 2010

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.